Zwrot towaru

Konsument, który dokonał zakupu w sklepie stacjonarnym ma prawo zwrotu towaru w nienaruszonym stanie w ciągu 30 dni od zakupu. Jeśli towar ma wadę, to zwrot może zostać dokonany w ramach reklamacji złożonej na zasadach rękojmi.

W przypadku zakupu w e-sklepie lub na odległość. W tym wypadku konsument ma prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od zakupu, a zwrotu towaru musi dokonać w ciągu kolejnych 14 dni i odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Konsument chcąc dokonać zwrotu towaru musi odstąpić od umowy poprzez złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Forma takiego oświadczenia jest dowolna, więc klient może to zrobić listownie, mailowo, telefonicznie etc., CONITEX TEXTIL nie wymaga wzoru formularza do odstąpienia od umowy. Konsument ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny.

CONITEX TEXTIL w ciągu 14 dni od otrzymania oświadczenia zwróci klientowi pieniądze za zakupiony towar, a także za koszty jego dostawy. Co ważne, sprzedający nie musi zwracać dokładnie tych samych kosztów za przesyłkę, z której skorzystał klient, lecz kwotę odpowiadającą najtańszemu sposobowi dostawy w danym sklepie internetowym. Pieniądze należy oddać w tej samej formie, w której dokonano płatności, chyba, że klient zgodzi się na inną formę zwrotu, np. kartę podarunkową. Sprzedawca może jednak wstrzymać się ze zwrotem pieniędzy do czasu otrzymania produktu z powrotem lub przynajmniej dowodu odesłania produktu. Zwrot towaru zazwyczaj dokonywany jest na koszt konsumenta, chyba, że sprzedawca zaproponuje inne rozwiązanie.

Odpowiedzialność konsumenta za korzystanie produktu.

Klient ma prawo skorzystać z produktu w sposób pozwalający na stwierdzenie jego jakości, cech, sposobu funkcjonowania. Oznacza to, że produkt można rozpakować z oryginalnego opakowania,  i sprawdzić jego działanie.

Jeśli produkt nosi ślady użytkowania wykraczające poza standardowe sprawdzenie produktu, a tym bardziej uszkodzenia, to sprzedający może wymagać od klienta pokrycia strat.

Navigation
Zamknij

Mój koszyk

Viewed

Ostatnio Oglądane

Close

Wspaniale, że jesteś z nami!

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza Polityka Prywatności.

Masz już konto?

Kategorie